Muzeum w Przeworsku bierze udział w projekcie „MUZEA BEZ BARIER – koalicja muzeów polskich i ukraińskich na rzecz profesjonalnej obsługi niepełnosprawnego zwiedzającego”. Projekt został opracowany z myślą o inkluzji kulturowej osób dotkniętych  różnymi dysfunkcjami  oraz o zwiększeniu liczby muzeów dostępnych dla tych osób.  Projekt kieruje się wytyczną, iż muzeum XXI wieku jest otwarte dla wszystkich zwiedzających, dostępne dla osób niepełnosprawnych niezależnie od rodzaju niepełnosprawności. Porozumienie intencyjne zostało zawarte 9 września 2014 r. w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, które pełni funkcję koordynatora projektu. Projekt dofinansowany ze środków Programu Współpracy Transgranicznej  Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013.
Fot. FB – Muzeum Regionalne  w Stalowej Wolimuzea bez