MIDISAŻ WYSTAWY „ŚWIAT OBOK NAS” I SPOTKANIE Z AUTOREM ROBERTEM GARSTKĄ

Zapraszamy na midisaż wystawy „Świat obok nas” w najbliższą niedzielę 9 marca o godz. 16.30.

W spotkaniu udział weźmie Robert Garstka  z Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach- autor zdjęć dokumentujących obrzędowość doroczną na Śląsku.

Maszkety ufundowała firma Śląskie Oblaty z Pszczyny.

Do końca wystawy czasowej „Świat obok nas. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego” zostało trzy tygodnie, wystawa czynna jest od 16 lutego, stąd półmetek jej trwania czyli midisaż (midissage – środek trwania wystawy). Podczas midisażu obecny będzie Robert Garstka – dokumentalista współczesnej obrzędowości dorocznej i rodzinnej w województwie śląskim, fotograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach. Autor zaprezentuje także swój album „Świat obok nas” zawierający ok. 300 fotografii – owoc kilkuletnej pracy etnograficznej w terenie. Poczęstunek – maszkety ufundowała firma Śląskie Oblaty – Visa Bell z Pszczyny.  ZAPRASZAMY!

(Na zdjęciu – żywieckie serce piernikowe „JO CI PRZAJA” (JA CIĘ KOCHAM) z odpustu na św. Walentego w Bieruniu Starym. Fot. Robert Garstka)