Miesięczne archiwum: Maj 2016

UWAGA! ZAKAZ WSTĘPU DO PARKU

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT: Muzeum w Przeworsku informuje, iż w związku z przypadkami pojawienia się na terenie parku kilku padłych ptaków, do czasu wyjaśnienia sprawy ZABRANIA SIĘ WSTĘPU NA TEREN PARKU. Dyrektor Muzeum w Przeworsku Tomasz Syk

Boże Ciało 2016 – Muzeum jest nieczynne.

Informujemy, iż dnia 26 maja 2016 roku, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
Muzeum w Przeworsku jest nieczynne.
Muzeum czynne:
27 maja – piątek: 10.00 – 18.00
28 maja – sobota: 10.00 – 14.00
29 maja – niedziela: 10.00 – 14.00.
Zapraszamy!

NOC MUZEÓW – PRZEWORSK 2016

Zapraszamy na NOC MUZEÓW, w dniu 14 maja 2016 r., w sobotę do Muzeum w Przeworsku.
Szczegółowy program:
17.00 Otwarcie wystawy pokonkursowej prac plastycznych dzieci „Współcześni Rycerze św. Floriana”
ok. 17.45 Wyjazd do Muzeum im. Dzieduszyckich w Zarzeczu – dla zainteresowanych. (Muzeum w Zarzeczu czynne jest w godz. 17.00-24.00)
18.30-20.30 Cykl wykładów: „Przeworsk – sztuka, tradycja, technika” połączony z projekcją etiud filmowych studentów PWSTiF w Łodzi: „Kolej wąskotorowa”, „Jak to z Tatarami bywało”, „Pałac Lubomirskich”
18.30 – 19.10 Małgorzata Wołoszyn: Krótka historia kolei lokalnej Przeworsk-Dynów
19.10 – 19.50 Katarzyna Ignas: Pamiątka dobrej sławy przeworszczan i wyganianie diabła – tradycyjne wielkotygodniowe bębnienie w Przeworsku
19.50 – 20.30 Wojciech Kruk: Amelia ze Skrzyńskich Skrzynecka – krasna pani z Krasnego
21.00 – 22.30 Nocne zwiedzanie Przeworska z Małgorzatą Wołoszyn. (Zbiórka przed Pałacem Lubomirskich) W razie niesprzyjających warunków pogodowych zwiedzanie nie odbędzie się.
ZAPRASZAMY!!!

XX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „RAZEM”

Plakat-2016

XX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „RAZEM”
Inicjatorami tej wystawy 20 lat temu byli nauczyciele plastyki Agnieszka Bernacka i Włodzimierz Gązwa, zaś wystawa nosiła tytuł: Przegląd Twórczości Plastycznej Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku.
Po reformie oświatowej Pani Agnieszka Bernacka, już jako nauczyciel gimnazjum zaczęła organizować przeglądy twórczości plastycznej młodzieży gimnazjalnej, odbywające się rokrocznie do dnia dzisiejszego.
Przegląd twórczości plastycznej uczniów z „Jedynki” kontynuował Pan Włodzimierz Gązwa wraz z nauczycielami nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 1.
W kolejnych latach autorzy zaprosili do udziału w wystawie osoby niepełnosprawne z ich niezwykłymi pracami, powstającymi podczas działań terapeutycznych. Początkowo byli to uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, zaś od 2006 roku na stałe współpracę podjął Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku aktywnie wystawiający swoje prace do dnia dzisiejszego. Dla tej grupy uczestników była to możliwość zaistnienia w środowisku lokalnym i zaprezentowania swojego bogatego dorobku artystycznego. Natomiast dla nas wszystkich to wspaniała lekcja tolerancji oraz integracji społecznej. Cieszymy się, że są z nami do dnia dzisiejszego.
Aby wzbogacić formułę naszej wystawy, pogłębić jej aspekty wychowawcze oraz dydaktyczne, organizatorzy w 2007 roku zaprosili do wspólnej wystawy nauczycieli i uczniów pozostałych przeworskich szkół podstawowych: SP nr 2 i SP nr 3. Od tego czasu nasze spotkania odbywały się pod hasłem „Wszyscy razem”. Przygotowywane w profesjonalnych wnętrzach Galerii „Magnez” majowe spotkania młodych artystów, stały się cyklicznym świętem „sztuki dziecięcej” i możliwością wymiany doświadczeń w środowisku szkolnym. Od tego momentu wystawa wpisała się w grafik imprez kulturalnych naszego miasta pod nazwą: Przegląd Twórczości Plastycznej Uczniów Przeworskich Szkół oraz Osób Niepełnosprawnych.
Wspólne wernisaże zawsze gromadziły setki dzieci, nauczycieli, rodziców, a także zaproszonych gości – przedstawicieli samorządu, dyrektorów szkół, itp. Wystawę podziwiały liczne grupy szkolne i przedszkolne, mieszkańcy miasta oraz turyści odwiedzający Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku.
Wystawa podsumowująca 20 lat pracy artystycznej z uczniami jest dla organizatorów szczególna. Pokazuje nie tylko prace szkolne, powstające w procesie dydaktycznym, ale również liczne działania o charakterze artystycznym, realizowane z wychowankami na przestrzeni lat. Zwiedzający będą mogli zobaczyć fotografie z licznych warsztatów, działalności kółek plastycznych, ciekawe prace powstałe w zaciszu pracowni, jak również podczas plenerów.
Patronat nad wystawą przyjął Burmistrz Miasta Przeworska.
Patronat medialny sprawują: Gazeta jarosławska i Super Nowości
Serdecznie zapraszamy!!!
Halina Superson
Włodzimierz Gązwa

KINO LETNIE – ZAKUP EKRANU I NAGŁOŚNIENIA

Muzeum w Przeworsku informuje o  planowanym zakupie sprzętu do nagłośnienia i projekcji audiowizualnych w ramach organizacji kina letniego i imprez plenerowych na terenie zabytkowego parku w Przeworsku. Dokumenty do pobrania poniżej.
zaproszenie ekran projekcyjny

zaproszenie powierzchnia projekcyjna
zaproszenie zestaw nagłaśniający
wzór umowy i protokół odbioru

Zapraszamy do złożenia oferty cenowej.

Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo – Parkowy realizuje 2-letnie zadanie: „Zakup projektora, ekranu oraz nagłośnienia do organizacji kina letniego i imprez plenerowych”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatu Przeworskiego oraz Muzeum w Przeworsku.